SEPETİM
Cildirins

400 ₺ lik daha ürün aldığınızda

Kargo ücreti bizden...

Cildirins

(4) Ürün

Gösterilen : 0 - 4 toplam 4

Bebek Mevlidi ve Bebek Mevlid Takımları

Bebek mevlidi, lohusa dönemi bittiğinde yapılır. Bebek mevlidi bir gelenek olsa da her toplumun geleneği kendine özgü olduğu için bu gelenek de toplumdan topluma göre farklılık gösterir. Bebek mevlidi yeni dünyaya gelen çocuğu dualarla kutlamak için yapılır. Bebek mevlidi okutmak dini açıdan bir gereklilik olmasa da çok köklü bir gelenek halini almıştır. Dini bir buluşma olan bebek mevlidi bebeğin doğumunun kırkıncı günü veya daha sonrasında yapılır. Aile büyükleri, aile yakınları ve aile dostları ebeveynler tarafından evde ağırlanır. Dini olarak yetkin bir hoca gelerek dua eder, Kur’an okur. Daha sonra ev sahipleri misafirlerin hediyelerini kabul eder. Misafirlere ikramlar verilir. Karşılıklı iyi dilekler ve dualarla bebeğin ilk özel günlerinden birisi tamamlanmış olur.

 Ev sahibinin özel olarak lohusa şerbeti, şeker ya da lokum dağıttığı bu özel gün için en çok tercih edilen hediye ikramları arasında sabun, mum, kolonya, günün anlamına uygun magnet, fidan ve zemzem suyu şişeleri gelir. 

Bebekleri için her şeyin en iyisini isteyen anne babalar bebek mevlidi için de en iyisini hayal eder. Mevlidin yapılacağı mekan, ikram edilecek hediyeler, anne baba olarak giyecekleri kıyafet ve bebeklerinin giyeceği mevlüt takımı olarak ayrı ayrı her detayı fazlasıyla önemserler.

Bebek mevlütlük takım, bebek mevlidi sırasında bebeğin giyeceği kıyafetin adıdır. Mevlütlük bebek kıyafetleri erkek ve kız bebekler için farklı tasarlanmıştır. Erkek bebek mevlüt takımı modeli en çok yelekli ve ceketli takımlar arasından tercih edilirken kız bebek mevlüt takımı için ise o güne özel elbiseler vardır.

Bebek Mevlit Setleri Seçimi

Her gün için bebeklerini özenle ve güzel giydiren anne babalar bebek mevlidi yapılan o özel günde bebeklerinin giysisine daha çok özenirler. Bebek mevlüt seti kız ve erkek bebekler için farklı tarz ve renklerde geniş bir model yelpazesi içinde yer alır.

Bebek mevlit setleri seçerken zevk ve tarzınıza uygun modellere dikkat ettiğiniz gibi aldığınız ürünün dokusuna, kumaşına da dikkat edip özen göstermelisiniz. Bebek mevlidinin yapılacağı mekana uygun olarak bebeği terletmeyecek, üşümesini de engelleyecek bir kumaş seçmelisiniz.

Seçtiğiniz ürünün kumaşı bebeğinizin bedenine uygun olmalı. Çok dar ya da çok bol olmamalı. Bol bol fotoğraf çekip hatıra biriktirmek isteyeceğiniz bu özel günde bebeğinizin bedenine uygun mevlütlük bebek kıyafetleri seçmezseniz kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Aynı görüntü bebeğiniz huzursuz olursa da olacağı için bebeğinizin içinde rahat edeceği mevsimine uygun kıyafetler seçmelisiniz.

Ayrıca bebek mevlüt seti seçerken bebeğinize daha sonra da giydirebileceğiniz kombinlemesi kolay renkleri seçerseniz başka özel günlerde de aynı takımı giydirebilir ya da aldığınız takımın parçalarını bebeğinizin başka gündelik kıyafetlerinin parçaları ile birleştirebilirsiniz. Bu da aldığınız takımın bir gün değil uzun süre kullanılmasını sağlar.

Bebeğinize uygun bebek mevlüt takımı seçiminde renkler bebeğinizi ve takımı ön planda tutmak için önemlidir. Genelde kız bebekler için pembe renkli mevlütlük bebek elbiseler erkek bebekler için ise mavi renkli bebek mevlüt takımı seçilir. Fakat bu kalıbın dışına çıkarak başka renkler de tercih edebilirsiniz. Kız bebeğiniz beyaz- mavi, pembe, sarı giyebilirken aynı şekilde bu renkleri erkek bebeğinizde de tercih edebilirsiniz. Hatta tek bir renk yerine farklı bir tarz arayışında iseniz ana renk beyaz seçilerek beyaz renk ile harmanlanmış bir model seçebilirsiniz. Göreceli olmakla beraber beyaz renk üzerine harmanlanmış tüm renkler şık bir görüntü sağlamaktadır.

Kız Bebek Mevlit Takımları

Kız bebekler için birbirinden şık mevlütlük bebek elbiseler bulunur. Tek olabildiği gibi set halinde de alabileceğiniz kız bebek mevlüt seti badi, elbise, çorap, ayakkabı, şapka ve aksesuarıyla takımdır.

Çok yoğun olacağınız o gün bebeğinizin elbisesini dert etmeyin! Çıldırıns’ta somon renkli, güpürlü kız bebek mevlüt seti bebeğinizi bekliyor. Kız bebek mevlütlük yüzde yüz pamuklu olduğu için içiniz rahat bir şekilde bebeğinize giydirebilirsiniz.

Erkek Bebek Mevlüt Takımları

Erkek bebeklerimizi adeta bir damada dönüştürecek farklı tarz ve renklerde erkek bebek mevlüt seti modelleri konfordan ödün vermeyen en şık hali ile mağazamızda yerini almıştır. Mağazamızda gömlekli, yelekli erkek bebek mevlüt takımı bordo, mavi ve lacivert renklerden oluşmaktadır. Erkek bebek mevlüt seti içerisinde pantolon, gömlek, yelek, papyon ve ayakkabı bulunur.

Bebeğinizin bu özel gününe yakışacak özel takımlar minik sahiplerini bekliyor. Siz ebeveynler günlerce bugün için hazırlık yaparken biz de bu özel gün için en şık hali ile ve içinize sinen yapısıyla mevlütlük bebek kıyafetleri ürettik. Bu güzel ürünler mağazamızda, bir tık uzağınızda.

Mevlitlik Bebek Kıyafetlerinin Temizliği

Edinmiş olduğunuz bebek mevlüt takımı ürünleri pullu, tüylü ve farklı aksesuar detaylarıyla tasarlanan hassas ürünlerdir. Bu sebeple temizlerken yıpratmamaya özen göstererek yıkamanız gerekir.

Takımınızın tersini çevirerek ve düşük programlı bir yıkama programı tercih ederek yıpranmasını önleyebilirsiniz.

 Bebek mevlüt seti için seçtiğiniz temizlik yöntemi ilk önce bebeklerimizin sağlığı açısından önemlidir. Bebeğinizin dış uyaranlara duyarlı cildi için en az kimyasal içerikli deterjanlardan kullanmalısınız. İkinci önemli unsur ise bebek kıyafetini korumaktır. Bebek mevlüt takımı yıkanırken bu hassasiyeti gösterdiğimizde bebeğimizin bu takımı uzun dönem kullanmasını da sağlayabiliriz.

Hesaplı Şıklığın Vazgeçilmez Adresi Çıldırıns

Mağazamız pamuklu ve antibakteriyel ürünleriyle kalitesini birinci sıraya yerleştirirken uygun fiyat politikasını benimseyerek de ebeveynlerin cüzdanlarıyla dostluk kurmuştur.

Bebeğiniz için konforlu ürünler tasarlayan mağazamız siz anne babalar için de bu ürünlere ulaşmanızı kolaylaştıracak fiyatlar sunmaktadır.

Ayrıca kapıda ödeme seçeneği ile sizlere güvenli ödeme imkanı yaşatır. Bu ödeme seçeneğinin yanında farklı ödeme yöntemleri ile de size kaliteli ürünlere uygun fiyatlarla sahip olmanın fırsatlarını sunmaktadır.

 

 

 

 

YUKARI